Wynajem autokarów i busów

Prawo jazdy A2 (motocykl)

Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. A2 w Szkole Jazdy LOK Ruda Śląska! Naszą naukę jazdy możesz rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. W cenie kursu A2 otrzymujesz materiały do nauki teorii w domu oraz 20 godzin jazd. Sprawdź szczegóły!

Szkolenie na prawo jazdy kat. A2

Pierwszym etapem kursu na kat. A2 jest przyswojenie wiedzy teoretycznej - otrzymasz od nas wszystkie materiały do samodzielnej nauki w domu. Następnie musisz zdać egzamin teoretyczny w ośrodku egzaminacyjnym WORD, po czym rozpoczniesz jako kursant jazdy na motocyklu (20 godzin), rozpoczynające się zawsze na oświetlonym placu manewrowym w Zabrzu przy ul. Kasprowicza. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Po ukończeniu kursu musisz zapisać się na egzamin na kategorię A2, a po uzyskaniu jego pozytywnego wyniku należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy. Jeśli masz prawo jazdy kat. A1, Twój kurs obejmie 10h jazdy (bez teorii).

Uprawnienia - prawo jazdy kategoria A2

Posiadając prawo jazdy kategoria A2 możesz kierować motocyklami o mocy silnika nie wykraczającej poza 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla. Po zdaniu egzaminu państwowego na kat. A2 możesz także kierować motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW.

W wyniku zmiany przepisów w 2013 roku pojawiły się cztery kategorie prawa jazdy uprawniające do kierowania jednośladami: AM, A1, A2 i „pełne” A. Jako że znacząco podwyższono limit wiekowy osób mogących ubiegać się o wyrobienie prawa jazdy kategorii A (24 lata), wybawieniem okazuje się właśnie kategoria A2, którą można zrobić już po ukończeniu pełnoletności.

Prawo jazdy A2 - ceny i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. A2. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii A2.

Kategoria A2