Zapisy on-line Zaufane opinie

Ośrodek szkolenia kierowców

Kategoria D

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 24 lat; w wieku 21 lat, pod warunkiem ukończenia kwalifikacji wstępnej lub w wieku 23 lat, pod warunkiem ukończenia kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Przy zapisie na kurs otrzymujesz materiały do nauki teorii w domu, po przyswojeniu wiedzy musisz zdać egzamin teoretyczny w ośrodku egzaminacyjnym WORD, po czym rozpoczniesz jazdy, których w sumie jest 60 godzin, jeśli prawo jazdy kategorii B lub 40 godzin, jeśli posiadasz kategorię C (jazdy zawsze rozpoczynają się na placu manewrowym w Zabrzu – ul. Kasprowicza). Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin praktyczny, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Prawo jazdy kategorii D uprawnia Cię do poruszania się   autobusem,  zespołem pojazdów złożonym z autobusu oraz z przyczepy lekkiej (do 750kg DMC).

Aby móc pracować jako kierowca zawodowy musisz odbyć dodatkowo kurs kwalifikacji potwierdzony wpisem w prawie jazdy – KOD 95.

Kategoria D