Wynajem autokarów i busów

Kurs na prawo jazdy AM (motorower)

Kurs na prawo jazdy kategorii AM możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 14 lat. Prawo jazdy AM zastąpiło kartę motorowerową w 2013 r.

Przy zapisie na kurs otrzymujesz materiały do nauki teorii w domu, po przyswojeniu wiedzy musisz zdać egzamin teoretyczny w ośrodku egzaminacyjnym WORD. Następnie możesz rozpocząć jazdy - łącznie 10 godzin. Jazdy zawsze rozpoczynają się na oświetlonym placu manewrowym w Zabrzu – ul. Kasprowicza. Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin praktyczny, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Szkolenie na prawo jazdy kategorii AM

Każdy kurs obejmuje ok. 10 godzin zajęć, w tym ćwiczenia na placu manewrowym i w ruchu miejskim.

Egzamin na prawo jazdy kategorii AM

Po zaliczeniu kursu w LOK, możesz zapisać na egzamin państwowy, który odbywa się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego (WORD). Opłata za egzamin wynosi 30 zł za część teoretyczną i 140 zł za egzamin praktyczny.

Część teoretyczna egzaminu składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej o przepisach ruchu drogowego i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej w zakresie kategorii AM. Czas trwania egzaminu to maksymalnie 25 minut. Zaliczenie części teoretycznej jest warunkiem koniecznym przystąpienia do egzaminu praktycznego.

Aby przystąpić do części praktycznej egzaminu, będziesz potrzebować odpowiedniego stroju. Ośrodek egzaminacyjny zapewni Ci: kamizelkę, kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Pierwszą częścią egzaminu wykonywaną na placu manewrowym jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i przygotowanie go do jazdy.

Potem następuje kolejna część egzaminu polegająca na wykonaniu kilku manewrów na placu. Są wśród nich m.in. ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu, jazda po łukach w kształcie cyfry 8 i jazda między pachołkami.

Po zaliczeniu zadań odbywających się na placu, czeka Cię jeszcze jazda w ruchu miejskim. Ta część egzaminu potrwa minimum 10 minut. Odbywa się ona na wyznaczonej trasie, którą wcześniej ogłasza ośrodek WORD.

Prawo jazdy AM - uprawnienia

Posiadając prawo jazdy kat. AM możesz kierować motorowerem, czyli pojazdem 2 lub 3 kołowym o pojemności silnika spalinowego do 50 cm3 lub mocy silnika elektrycznego nie większej niż 4 kW i o prędkości jazdy do 45 km na godzinę.

Po zdaniu egzaminu na kat. AM możesz także kierować qudaem - czterokołowcem lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Prawo jazdy kat. AM - ceny i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. AM. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii AM.