Zapisy on-line Zaufane opinie

Ośrodek szkolenia kierowców

Kurs prawa jazdy kat. B - Ruda Śląska

Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. B w Rudzie Śląskiej! W Dobrej Szkole LOK skorzystasz z profesjonalnego szkolenia w atrakcyjnej cenie, skutecznie przygotowującego do zdawania egzaminu państwowego w wybranym przez Ciebie mieście - Bytomiu lub Katowicach. Sprawdź szczegóły naszej oferty!

Uwaga: kurs prawa jazdy kat. B możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.

Przebieg kursu na prawo jazdy kat. B w LOK Ruda Śląska

Kurs na prawo jazdy kategorii B rozpoczyna się raz w miesiącu wykładami, których jest 30 godzin lekcyjnych, w tym 4 godziny lekcyjne zajęć z pierwszej pomocy - z ratownikiem medycznym. Zajęcia teoretyczne zawsze są ustalane wcześniej, harmonogram jest dostępny w biurze oraz na naszym Facebooku. Po ukończeniu zajęć teoretycznych rozpoczynają się jazdy (30 godzin zegarowych) z wybranym instruktorem, na które umawiacie się indywidualnie. Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin w WORD, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Samochód z ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B

LOK Ruda Śląska umożliwia kursantom wypożyczenie samochodu z naszego ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B. Wystarczy, że podczas zapisywania na egzamin w WORD dostarczysz naszą zgodę na wypożyczenie pojazdu.

Nasze pojazdy są przystosowane do egzaminowania - w LOK na egzamin możesz wypożyczyć Toyotę Yaris lub Fiata 500 z manualną skrzynią biegów bądź Toyotę Yaris Hybrid z automatyczną skrzynią biegów. Więcej informacji o procesie wypożyczania auta na egzamin znajdziesz w sekcji FAQ.

Kurs prawa jazdy kat. B - cena

W Dobrej Szkole LOK Ruda Śląska prowadzimy wiodące kursy na prawo jazdy kat. B w atrakcyjnej cenie. Nasz cennik kursów kształtuje się następująco:

Chcesz poznać ceny naszych pozostałych kursów prawa jazdy? Sprawdź nasz Cennik!

Prawo jazdy kat. B - uprawnienia

Prawo jazdy kat. B uprawnia Cię do jazdy:


Kurs na prawo jazdy kat. B - automat

Cały kurs odbywa się dokładnie tak jak na kategorię B z manualną skrzynią biegów, z tym, że jeździsz Toyotą Yaris Hybrid z automatyczną skrzynią biegów oraz zdajesz państwowy egzamin tym samochodem.

Należy pamiętać, że po zdanym egzaminie samochodem z automatyczna skrzynią biegów, możesz poruszać się po drodze tylko takimi samochodami.

Automat

Dodatkowo do dyspozycji naszych kursantów posiadamy symulator dachowania oraz tzw. troleje – symulator poślizgu.

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zdawać egzamin samochodem z naszego ośrodka.

  1. Szkolisz się tym samochodem, którym chcesz zdać egzamin państwowy, czyli Fiat 500 (manual), Toyota Yaris (manual) lub Toyota Yaris Hybrid (automat).
  2. Po ukończeniu kursu najpierw musisz zdać teorię państwową w ośrodku egzaminacyjnym WORD, dopiero potem zapisujesz się na egzamin praktyczny.
  3. Przy zapisie na egzamin praktyczny musisz pamiętać, aby zgłosić, że chcesz zdawać samochodem z ośrodka i dać kartkę ze zgodą ośrodka na wypożyczenie naszego samochodu na egzamin (jeżeli zapomniałeś/aś zabrać od nas tę kartkę, dostaniesz taką samą w WORDZIE. Wtedy musisz przywieźć ją do nas, aby kierownik ośrodka podpisał się pod zgodą, po czym niezwłocznie zawieźć ją z powrotem do ośrodka egzaminacyjnego).