Zapisy on-line Zaufane opinie

Wynajem autokarów i busów

Kurs prawa jazdy kat. B - Ruda Śląska

Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. B w Rudzie Śląskiej! W Dobrej Szkole LOK skorzystasz z profesjonalnego szkolenia w atrakcyjnej cenie, skutecznie przygotowującego do zdawania egzaminu państwowego w wybranym przez Ciebie mieście - Bytomiu lub Katowicach. Sprawdź szczegóły naszej oferty!

Uwaga: kurs prawa jazdy kat. B możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.

Przebieg kursu na prawo jazdy kat. B w LOK Ruda Śląska

Kurs na prawo jazdy kategorii B rozpoczyna się raz w miesiącu wykładami, których jest 30 godzin lekcyjnych, w tym 4 godziny lekcyjne zajęć z pierwszej pomocy - z ratownikiem medycznym. Zajęcia teoretyczne zawsze są ustalane wcześniej, harmonogram jest dostępny w biurze oraz na naszym Facebooku. Po ukończeniu zajęć teoretycznych rozpoczynają się jazdy (30 godzin zegarowych) z wybranym instruktorem, na które umawiacie się indywidualnie. Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin w WORD, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Samochód z ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B

LOK Ruda Śląska umożliwia kursantom wypożyczenie samochodu z naszego ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B. Wystarczy, że podczas zapisywania na egzamin w WORD dostarczysz naszą zgodę na wypożyczenie pojazdu.

Nasze pojazdy są przystosowane do egzaminowania - w LOK na egzamin możesz wypożyczyć Toyotę Yaris lub Fiata 500 z manualną skrzynią biegów bądź Toyotę Yaris Hybrid z automatyczną skrzynią biegów. Więcej informacji o procesie wypożyczania auta na egzamin znajdziesz w sekcji FAQ.

Prawo jazdy kat. B - uprawnienia

Prawo jazdy kat. B uprawnia Cię do jazdy:

Prawo jazdy B - ceny i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. B. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii B.


Kurs na prawo jazdy kat. B - automat

Cały kurs odbywa się dokładnie tak jak na kategorię B z manualną skrzynią biegów, z tym, że jeździsz Toyotą Yaris Hybrid z automatyczną skrzynią biegów oraz zdajesz państwowy egzamin tym samochodem.

Należy pamiętać, że po zdanym egzaminie samochodem z automatyczna skrzynią biegów, możesz poruszać się po drodze tylko takimi samochodami.

Automat

Dodatkowo do dyspozycji naszych kursantów posiadamy symulator dachowania oraz tzw. troleje – symulator poślizgu.

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zdawać egzamin samochodem z naszego ośrodka.

 1. Podstawienie samochodu na egzamin państwowy kosztuje 200 zł.
 2. Szkolisz się tym samochodem, którym chcesz zdać egzamin państwowy, czyli Fiat 500 lub Toyota Yaris – manualna skrzynia biegów lub Toyota Yaris Hybrid – automat.
 3. Przy zapisie na egzamin państwowy praktyczny musisz pamiętać, aby zgłosić, że chcesz zdawać samochodem z ośrodka i dać kartkę ze zgodą kierownika na wypożyczenie samochodu na egzamin.
 4. O terminie egzaminu należy poinformować instruktora prowadzącego oraz pracownika biura z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
 5. Ośrodek nie wynajmuje samochodu na sam egzamin, przed egzaminem należy wykupić dodatkowe jazdy (o ilości jazd, które dana osoba musi wykupić, aby zdawać egzamin państwowy pojazdem z OSK decyduje instruktor).
 6. Podstawienie samochodu obejmuje:
  • przygotowanie samochodu do egzaminu
  • dojazd do ośrodka egzaminowania na ustaloną godzinę
  • czas pracy instruktora, który samochód podstawia
  • W PRZYPADKU, GDY EGZAMIN SIĘ NIE ODBĘDZIE, A SAMOCHÓD ZOSTAŁ PODSTAWIONY – KURSANT WYRAŻAJĄCY CHĘĆ PONOWNEGO SKORZYSTANIA Z POJAZDU MUSI UIŚCIĆ ZA TO OPŁATĘ.