Wynajem autokarów i busów

Kurs prawa jazdy kat. B - Ruda Śląska

Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. B w Rudzie Śląskiej! W Dobrej Szkole LOK skorzystasz z profesjonalnego szkolenia w atrakcyjnej cenie, skutecznie przygotowującego do zdawania egzaminu państwowego w wybranym przez Ciebie mieście - Bytomiu lub Katowicach. Sprawdź szczegóły naszej oferty!

Uwaga: kurs prawa jazdy kat. B możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.

Przebieg kursu na prawo jazdy kat. B w LOK Ruda Śląska

Kurs na prawo jazdy kategorii B rozpoczyna się raz w miesiącu wykładami, których jest 30 godzin lekcyjnych, w tym 4 godziny lekcyjne zajęć z pierwszej pomocy - z ratownikiem medycznym. Zajęcia teoretyczne zawsze są ustalane wcześniej, harmonogram jest dostępny w biurze oraz na naszym Facebooku. Po ukończeniu zajęć teoretycznych rozpoczynają się jazdy (30 godzin zegarowych) z wybranym instruktorem, na które umawiacie się indywidualnie. Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin w WORD, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Samochód z ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B

LOK Ruda Śląska umożliwia kursantom wypożyczenie samochodu z naszego ośrodka na egzamin prawa jazdy kat. B. Wystarczy, że podczas zapisywania na egzamin w WORD dostarczysz naszą zgodę na wypożyczenie pojazdu.

Nasze pojazdy są przystosowane do egzaminowania - w LOK na egzamin możesz wypożyczyć Toyotę Yaris lub Fiata 500 z manualną skrzynią biegów bądź Toyotę Yaris Hybrid z automatyczną skrzynią biegów. Więcej informacji o procesie wypożyczania auta na egzamin znajdziesz w sekcji FAQ.

Prawo jazdy kat. B - uprawnienia

Prawo jazdy kat. B uprawnia Cię do jazdy:

Prawo jazdy B - ceny i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. B. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii B.


Kurs na prawo jazdy kat. B - automat

Cały kurs odbywa się dokładnie tak jak na kategorię B z manualną skrzynią biegów, z tym, że jeździsz samochodem z automatyczną skrzynią biegów oraz zdajesz państwowy egzamin tym samochodem.

Należy pamiętać, że po zdanym egzaminie samochodem z automatyczna skrzynią biegów, możesz poruszać się po drodze tylko takimi samochodami.

Automat
Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zdawać egzamin samochodem z naszego ośrodka.
 1. Podstawienie samochodu na egzamin państwowy kosztuje 200 zł. 
 2. Szkolisz się tym samochodem, którym chcesz zdać egzamin państwowy (z manualną lub automatyczną skrzynią biegów)
 3. Gdy ustalisz termin egzaminu państwowego niezwłocznie powiadom o tym instruktora i zgłoś się do biura ośrodka, w celu odebrania zgody ośrodka na podstawienie samochodu na egzamin. 
 4. Ośrodek nie wynajmuje samochodu na sam egzamin, przed egzaminem należy wykupić dodatkowe jazdy (o ilości jazd, które dana osoba musi wykupić, aby zdawać egzamin państwowy pojazdem z OSK decyduje instruktor prowadzący – minimalnie 2h).
 5. Podstawienie samochodu obejmuje:
  • przygotowanie samochodu do egzaminu
  • dojazd do ośrodka egzaminowania na ustaloną godzinę
  • czas pracy instruktora, który samochód podstawia
  • W PRZYPADKU, GDY  EGZAMIN SIĘ NIE ODBĘDZIE, A SAMOCHÓD ZOSTAŁ PODSTAWIONY – KURSANT WYRAŻAJĄCY CHĘĆ PONOWNEGO SKORZYSTANIA Z POJAZDU MUSI UIŚCIĆ ZA TO OPŁATĘ.