Wynajem autokarów i busów

Kurs na prawo jazdy kat. B+E

Chcesz uzyskać uprawnienia do kierowania samochodem osobowym z przyczepą? Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. B+E w LOK Ruda Śląska! Wymagany wiek do uzyskania tej kategorii wynosi 18 lat, jednak aby rozpocząć kurs prawa jazdy kat. B+E trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B.

Przebieg kursu kat. B+E

Kurs kategorii B+E składa się z 15 godzin jazd po placu manewrowym oraz w ruchu miejskim (jazdy zawsze rozpoczynają się na oświetlonym placu manewrowym w Zabrzu – ul. Kasprowicza). Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin w WORD, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Prawo jazdy kat. B+E - uprawnienia

Prawo jazdy kategorii B+E pozwala kierować zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (dmc do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego. Teoretycznie pozwala na poruszanie się zestawem pojazdów o masie do 7000 kg, w przypadku holowania przyczepy wyposażonej w hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy. W praktyce (w wypadku ciągnięcia przyczepy z hamulcem najazdowym) dmc samochodu musi stanowić min. 1,33 dmc przyczepy, a dopuszczalna masa całkowita zestawu może wynosić maksymalnie 6125 kg.

Prawo jazdy kategorii B+E uprawnia również do kierowania traktorem oraz traktorem z przyczepą lub przyczepami. Osoba posiadającą prawo jazdy kat. B łącznie z kat. C+E lub B i D+E posiada uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów na kategorię B+E.

Prawo jazdy B+E - ceny i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. B+E. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii B+E.

Kategoria B+E

Kategoria B+E