Zapisy on-line Zaufane opinie

Ośrodek szkolenia kierowców

Kategoria C

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 21 lat lub w wieku 18 lat, pod warunkiem ukończenia kwalifikacji wstępnej.

Przy zapisie na kurs otrzymujesz materiały do nauki teorii w domu, po przyswojeniu wiedzy musisz zdać egzamin teoretyczny w ośrodku egzaminacyjnym WORD, po czym rozpoczniesz jazdy, których w sumie jest 30 godzin lub 20 godzin, jeśli posiadasz kategorię D (jazdy zawsze rozpoczynają się na placu manewrowym w Zabrzu – ul. Kasprowicza). Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin praktyczny, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Kurs prawa jazdy kategorii C upoważnia Cię do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu wraz z przyczepą lekką do 750 kg, a także ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej (do 750kg dmc) (tylko na terytorium RP), jak również pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM (motorower i quad), automatycznie zdobywasz też uprawnienia na kat. C1.

Aby móc pracować jako kierowca zawodowy musisz odbyć dodatkowo kurs kwalifikacji potwierdzony wpisem w prawie jazdy – KOD 95.

Kategoria C