Wynajem autokarów i busów

Kurs na prawo jazdy kat. C+E

Chcesz zdobyć uprawnienia do kierowania ciężarówką z przyczepą? Zapisz się na kurs C+E w LOK Ruda Śląska! Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 21 lat lub w wieku 18 lat, pod warunkiem ukończenia kwalifikacji wstępnej. Ponadto, osoba ubiegająca się o kat. C+E musi posiadać prawo jazdy kat. C.

Prawo jazdy C+E - przebieg kursu

Kurs kategorii C+E składa się z 25 godzin jazd ciężarówką wraz z przyczepą po placu manewrowym oraz w ruchu miejskim (jazdy zawsze rozpoczynają się na oświetlonym placu manewrowym w Zabrzu – ul. Kasprowicza). Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin praktyczny, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

Prawo jazdy kat. C+E - uprawnienia

Posiadanie kategorii C+E w prawie jazdy uprawnia Cię do jazdy ciężarówką o dmc powyżej 3,5 tony wraz z przyczepą. Uprawnia ono również do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą lub przyczepami (tylko na terytorium RP)

Ponadto, jeśli poza uprawnieniami kategorii C+E posiadasz prawo jazdy kat. B automatycznie masz również uprawnienia kat. B+E. Z kolei jeśli poza kat. C+E posiadasz prawo jazdy kat. D, zyskujesz uprawnienia kat. D+E.

Prawo jazdy C+E cena i wolne terminy

Zobacz cennik na prawo jazdy kat. C+E. Sprawdź wolne terminy na kurs prawa jazdy w kategorii C+E.

Kategoria C+E