Zapisy on-line Zaufane opinie

Ośrodek szkolenia kierowców

Kategoria B

Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat.

Kurs kategorii B rozpoczyna się raz w miesiącu wykładami, których jest 30 godzin lekcyjnych, w tym 4 godziny lekcyjne zajęć z pierwszej pomocy - z ratownikiem medycznym. Zajęcia teoretyczne zawsze są ustalane wcześniej, harmonogram jest dostępny w biurze oraz na naszym Facebooku. Po ukończeniu zajęć teoretycznych rozpoczynają się jazdy (30 godzin zegarowych) z wybranym instruktorem, na które umawiacie się indywidualnie. Po ukończeniu kursu zapisujesz się na państwowy egzamin w WORD, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, należy wpłacić w Urzędzie Miasta 100,50 zł za wyrobienie dokumentu prawa jazdy.

!!!Na państwowy egzamin możesz jechać naszym samochodem!!!

Kategoria B uprawnia Cię do jazdy pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu); pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą lekką (do 750kg DMC); pojazdem samochodowym o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż lekka pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg a kierowca zdał dodatkowy egzamin praktyczny potwierdzony wpisem do prawa jazdy (kod 96), ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej (do 750kg dmc) (tylko na terytorium RP); pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM; motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat (tylko na terytorium RP).


Kategoria B automat

Cały kurs odbywa się dokładnie tak jak na kategorię B z manualną skrzynią biegów, z tym, że jeździsz Toyotą Yaris z hybrid z automatyczną skrzynią biegów oraz zdajesz państwowy egzamin tym samochodem.

Należy pamiętać, że po zdanym egzaminie samochodem z automatyczna skrzynią biegów, możesz poruszać się po drodze tylko takimi samochodami.

Automat

Dodatkowo do dyspozycji naszych kursantów posiadamy symulator dachowania oraz tzw. troleje – symulator poślizgu.

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zdawać egzamin samochodem z naszego ośrodka.

  1. Szkolisz się tym samochodem, którym chcesz zdać egzamin państwowy, czyli Fiat 500 (manual), Toyota Yaris (manual) lub Toyota Yaris Hybrid (automat).
  2. Po ukończeniu kursu najpierw musisz zdać teorię państwową w ośrodku egzaminacyjnym WORD, dopiero potem zapisujesz się na egzamin praktyczny.
  3. Przy zapisie na egzamin praktyczny musisz pamiętać, aby zgłosić, że chcesz zdawać samochodem z ośrodka i dać kartkę ze zgodą ośrodka na wypożyczenie naszego samochodu na egzamin (jeżeli zapomniałeś/aś zabrać od nas tę kartkę, dostaniesz taką samą w WORDZIE. Wtedy musisz przywieźć ją do nas, aby kierownik ośrodka podpisał się pod zgodą, poczym niezwłocznie zawieźć ją z powrotem do ośrodka egzaminacyjnego).